ANASAYFA » FAALIYETLER » GUNDEM » SEHITLER ANISINA YURUYUS DUZENLENDIK
18/03/2019, 09:07

Şehitler Anısına Yürüyüş Düzenlendik

İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi olarak  Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla "Bu Sabah Şehadete Yürüyoruz" adlı programı yüzlerce insanın katılımıyla gerçekleştirdik.

18 Mart Pazar günü Musalla Mezarlığı Namazgahı'nda sabah namazında toplanıp, Konya Şehitliğinden Kılıçarslan Meydanına kadar şehitlerimizi anmak için yürüyüş yapıldı.Namazın ardından Namazgahtan Kılıçarslan Meydanı'na kadar şehitler için yürüyüş yapıldı. 

Kılıçarslan Meydanı'nda toplanan üyeler adına açıklama yapan İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi Mehmet İncili, "Bundan 104 yıl önce dünyada eşi benzeri görülmemiş bir savaş yaşandı. Ecdadımız Allah hepsini rahmet eylesin. Bize düşende onların mirasını kıyamete kadar devam ettirmektir. Bu memleketi iç ve dış düşmanlara karşı korumak. Bu ülkede gözü olanlar çok fazla ve kıyamete kadar devam edecek bu toprakal çok farklı batı doğu arasında köprü. Çanakkale zaferine yakışan gençler yetiştirmemiz lazım ancak bu şekilde bu toprakları koruyabiliriz" dedi. 

Etkinlik, İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi Eğitim Danışmanı Hüseyin Şimşek tarafından yapılan dua ile sona erdi.
Yoğun katılım gösteren halkımıza teşekkür ediyoruz.