ANASAYFA » FAALIYETLER » GUNDEM » CEMIYET YAZ OKULU KAPANIS PROGRAMI ICRA EDILDI
1/08/2019, 11:35

Cemiyet Yaz Okulu kapanış programı icra edildi.

Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinde 6 farklı okulda düzenlediğimiz Cemiyet Yaz Okulu, kapanış programıyla taçlandırıldı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen yaz okuluna Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinden 697 öğrenci katılırken, 54 eğitimci, 29 idareci görev aldı. Altı hafta süren Cemiyet Yaz Okulu'nun kapanış programı Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu'nda gerçekleştirildi. Okul'a katılan çocukların güzel alışkanlıklar kazanmakla birlikte boş zamanlarını eğlenerek öğrenme ortamına dönüştürmek hedeflendi.

Kapanış programında konuşan İlim Yayma Cemiyeti Konya Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Büyükkaplan, yaz kurslarında amaçlarının ahlaklı, milli ve manevi değerlere bağlı, vatan sevgisi yüreğinde olan nesiller yetiştirmenin gayesinde olduklarını söyledi.
İlim Yayma Cemiyeti Konya Şube Müdürü Halil Bunsuz ise,
"Programımıza yaklaşık 700 öğrenci katılım sağladı. Kursun başlangıcında 700 öğrencinin %35’i Kurani Kerim okumasını bilirken, bu rakam şuanda elhamdülillah %90’ın üzerine çıkmış bulunmaktadır. Önümüzdeki yıl yaz okulu programımızı 20 farklı okulda 2000 öğrenciye hitap edecek şekilde planlıyoruz" dedi. Cemiyet'in faaliyetlerinden bahsederek, sadece binalar yapmanın yetmediğini, önemli olan şeyin gönüller yapmak olduğunu ve yaz kurslarının içeriğine de değindi.

Konuşmaların ardından yaz okulu öğrencileri tarafından hazırlanan şiir, tiyatro gibi etkinlikler sahnelendi ve kurs sürecinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edildi.

Programa yaklaşık bin kişi katıldı.