ANASAYFA » FAALIYETLER » GUNDEM » CEMIYET YAZ OKULUMUZDA MEZUNIYET VAKTI
14/08/2021, 12:56

Cemiyet Yaz Okulumuz'da Mezuniyet Vakti

Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinde 6 farklı yurtta düzenlediğimiz Cemiyet Yaz Okulu, kapanış programıyla taçlandırıldı.

Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinden 300 öğrenci katılırken, 34 eğitimci, 24 idareci görev aldı. Beş hafta süren Cemiyet Yaz Okulu'nun kapanış programı Sultan Selim Camii'nde sabah namazı sonrası gerçekleştirildi. Cemiyet Yaz Okulu'na katılan çocukların güzel alışkanlıklar kazanmakla birlikte boş zamanlarını eğlenerek öğrenme ortamına dönüştürülmesi hedeflendi.

Veliler ve öğrencilerle kılınan sabah namazının ardından öğrencilerin ilahileriyle başlayan program, kur'an tilavetiyle devam etti.
Programda konuşan İlim Yayma Cemiyeti Konya Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Büyükkaplan, yaz kurslarında amaçlarının ahlaklı, milli ve manevi değerlere bağlı, vatan sevgisi yüreğinde olan nesiller yetiştirmenin gayesinde olduklarını, 5 haftalık bir süre harici Marifet Okulu programımızla da bu eğitimlerin dönem içerisinde devam edeceğini söyledi.

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, "Kur'an eğitimi 5 haftalık bir eğitim değildir, ömürlük bir eğitimdir. Rabbim son anımıza kadar bu yoldan bizleri ayırmasın." dedi.

Konuşmaların ardından kurs sürecinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edildi.