ANASAYFA » FAALIYETLER » GUNDEM » MALIYE BAKANIMIZ NACI AGBAL HICRET YURDUNDA OGRENCILERIMIZLE BULUSTU
16/03/2017, 16:21

Maliye Bakanımız Naci AĞBAL, Hicret Yurdu'nda öğrencilerimizle buluştu.

İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi’ne bağlı Hicret Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda öğrencilerle biraraya gelen AĞBAL, üniversite yıllarından, meslek hayatından ve siyasi kariyerinden anılarını öğrencilerle paylaştı.
Programa Maliye Bakanı Naci AĞBAL, AK Parti Konya İl Başkanı Musa ARAT, AK Parti Konya Milletvekilleri M. Uğur KALELİ ve Ömer ÜNAL, İlim Yayma Cemiyeti Konya Şube Başkanı Mehmet İNCİLİ ve Başkan Yardımcıları Ali Rıza KAPCI, Mustafa BÜYÜKKAPLAN ve Ali UYSAL, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet UYSAL'ın yanı sıra öğrenciler ve misafirler katıldı.


Öğrenciliğinin dört yılında İlim Yayma Cemiyeti’nin İstanbul Vefa Yurdu’nda kaldığını belirten Bakan AĞBAL,  “İlim Yayma Cemiyeti’nin yurdunda kalabilmek için öncelikle çalışkan bir öğrenci olacaksın. Ki, babamız çok zengin biri değil, okumaktan ve çalışmaktan başka şansımız yok. İlim Yayma Cemiyeti’de öğrenciyi koruyan ve kollayan bir yapı içerisinde. Ortam güzel, terbiyeli ve seviyeli. İnsanların inançlarına saygılı bir ortam var. Çatı katında bir çalışma odamız vardı, en çok orada zaman geçirirdim. Son derece verimli bir 4 yıl geçirdiğimi söyleyebilirim.” dedi.


Üniversite yıllarından bahseden Bakan AĞBAL, “O zamanlar gündemimizde olan konu başörtüsü meselesiydi. Başörtüsü ile okula gelen arkadaşlarımız vardı. Bir ara baskı artınca 2 kız arkadaşımız maalesef başlarını açmak zorunda kaldı. Hala o günü çok net ve acıyla hatırlarım. Çok üzüldüğümüz ve etkilendiğimiz bir gündü. Toplumumuzun genlerinde, inanca, ülkeye, kültüre yapılmış saldırıya karşı duyarlılık vardır. Kurtuluş savaşında da öyledir. İşgalle birlikte, inancımıza karşı yapılan saldırıya yapılmış bir başkaldırıştır. İnsanın onurunu ayaklar altına alan bir tavır. O dönem yapılanlar hakikaten, unutulur şeyler değil. O insanlar hayatları boyunca, o dönemin sıkıntısını yaşayacaklar. “ dedi.


Hediye takdiminin ardından öğrencilerle bir süre daha görüşen Bakan AĞBAL, İlim Yayma Cemiyeti Konya Şube Başkanı Mehmet İNCİLİ ve yönetimine teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.