ANASAYFA » FAALIYETLER » GUNDEM » EGITIM VE BIRLIK KI DUZENLENDI
15/02/2018, 12:43

Eğitim ve Birlik Kampı düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı - Fahri Üniversite projesi kapsamında 50 ortaöğretim, 100 üniversite, toplamda 150 öğrenciyle 4-8 Şubat tarihleri arasında Mersin-Silifke’de Eğitim ve Birlik Kampı düzenledik.

Şube Başkanımız Mehmet İncili, öğrencilik yıllarının önemli olduğunu, vaktin kıymetli şekilde kullanılmasını gerektiğini, kötülük ve ahlaksızlığın ulaşım kanallarının açık ve olabildiğince kolay ulaşılabilir olması gençleri ve toplumumuzu olumsuz yönde etkilediğinden bahsederek kamp programının açılışını gerçekleştirdi.
 
Her gün sabah namazından öğleye kadar yüzme, sahil futbolu, voleybol, halat çekme, çuval yarışması, orta oyunu ve tanışma etkinliklerinin yapıldığını programda, Mersin’in tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret edildi.
 
Mustafa Armağan’ın “Ulu Hakan Abdulhamid Han” ve Yavuz Bahadıroğlu’nun “Cumhuriyet Dönemi Din Politikaları” başlıklı konferanslarının gerçekleştiği kampta, Şube Başkanımız Mehmet İncili ağabeyimizin üniversite öğrencilerine gruplar halinde hasbihali, idarecilerimizin ise tecrübe paylaşımı programları icra edildi.

Her kampta geleneksel hale getirdiğimiz, kamp ateşi etrafında muhabbet istasyonu programı icra edildi.
Geçmiş dönemde yapılan faaliyetlerin değerlendirilip, gelecek dönem için yapılacak faaliyetlerin planlanmasıyla sona erdi.