ANASAYFA » FAALIYETLER » GUNDEM » SEHITLER ANISINA YURUYUS DUZENLENDIK
20/03/2018, 09:01

Şehitler Anısına Yürüyüş Düzenlendik

İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi olarak  Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla "Bu Sabah Şehadete Yürüyoruz" adlı programı yüzlerce insanın katılımıyla gerçekleştirdik.

18 Mart Pazar günü Musalla Mezarlığı Namazgahı'nda sabah namazında toplanıp, Konya Şehitliğinden Kılıçarslan Meydanına kadar şehitlerimizi anmak için yürüyüş yapıldı.

Şube Başkanımız Mehmet İNCİLİ, Kılıçarslan Meydanında yaptığı basın açıklamasında " Ecdadımız bundan tam 103 yıl önce İslam topraklarını emperyalistlere çiğnetmemek için hakka yürüdü. Ümmetin gençleri 14’ünde 15’inde cepheye gittiler. Düşmanları donanmaları boğazdan geçmesin diye 250 bin yiğit kendi canından vazgeçti. Ecdadımız Müslümanların birliği ve dirliği için İslam’ın sancağı yere düşmemesi için hakka yürüdü. Çanakkale, Müslüman bir milletin değerlerine yapılan insafsız saldırıya karşı onurunu ve vatanını korumak üzere çıkanların destanıdır. Çanakkale Türk, Kürt, Arap, Boşnak, Arnavut gibi bütün İslam ümmetinin tek vücut olarak bir araya geldiği yerin adıdır. Çanakkale yüksek değerlere ve mukaddesata yönelen saldırıya karşı İslam’ın izzetini koruma ve sahip çıkmanın adıdır. Çanakkale ‘Çanakkale geçilmez’ hükmünün Dünya tarihinin anlına vurulduğu yerdir. Çanakkale Mehmetçiğin ‘kimse yoksa ben varım diyerek’ ateş kusan çeliğe karşı imanlı sinesiyle durduğu yerdir” dedi.

Etkinlik, İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi Eğitim Danışmanı Hüseyin ŞİMŞEK tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Yoğun katılım gösteren halkımıza teşekkür ediyoruz.