ANASAYFA » FAALIYETLER » GUNDEM » SIIRDEN SUURA SERDAR TUNCER
30/03/2018, 11:22

Şiirden Şuura - Serdar Tuncer

Ünlü şair ve televizyon programcısı Serdar Tuncer "Şiirden Şuura" programıyla izleyenlerini adeta hayran bıraktı.
İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi Genç Adım Topluluğu tarafından Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Topluluk Başkanı Muhammed Şirazi Şan’ın açılış konuşmasının ardından konferansa geçildi.
Programa, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT, İlim Yayma Cemiyeti Konya Şube Başkanı Mehmet İNCİLİ, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

"YERYÜZÜNE NİZAM VEREN BİR NESLİN TORUNLARIYIZ"

Ülke gündeminden tarihi konulara geniş bir perspektiften olayları değerlendiren Serdar Tuncer kendisine has üslubuyla dinleyenlerinden tam not aldı. Batının sözde medeniyet anlayışını eleştiren Tuncer, batı ülkelerinin görmek istediği bir Türkiye'nin artık olmadığını ve bulunduğu coğrafyada fazlasıyla söz sahibi bir Türkiye'nin var olduğunu kaydetti.

Türklerin, sadece dostuna değil, düşmanına bile mertlik yapacak bir karakterde olduklarını belirten Tuncer, "Yeryüzüne nizam veren bir neslin torunlarıyız ve bütün dünyaya o diriltici nefesi tekrar bizler üfleyeceğiz; çünkü omuzlarımıza sadece yarınlarımızın değil bütün bir Ümmeti-i Muhammed'in sorumluluğunu aldık. Kıyamete kadar da bu böyle devam edecek" dedi. Bilim ve eğitime ise ayrıca dikkat çeken Tuncer, insanların kitap okuma şuuruyla hareket etmesi ve bunu nesiller boyu sürdürmesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra dinleyicilerden gelen yoğun istek üzerine birbirinden özel eserlerle konuklara duygusal bir program yaşattı.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan KARABULUT, Üniversite Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sinan GÖNEN ve Genç Adım Topluluğu Başkanı M. Şirazi ŞAN tarafından Serdar TUNCER’e hediyeler takdim edildi.

Program sonunda da sevenlerine kitap imzalayan Tuncer, onlarla birebir sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.